• Co vše je potřeba zvážit předtím, než si vezmete půjčku?

  Posted on 28.6.2017 by redakce in Inzerce, Půjčky.

  Vzít si půjčku je v dnešní době snadné, rychlé a opravdu lehce dostupné. Většinou získáte půjčky ihned, jakmile se pro ně rozhodnete. Nabízí je banky i nebankovní instituce, k tomu si také můžete vyjednat splátky přímo při nákupu zboží, auta či dokonce domu. Tyto možnosti jsme neměli nikdy předtím. Současná obrovská nabídka lákavých akcí přímo svádí k tomu jednat zbrkle a vzít si úvěr bez rozmýšlení během pár minut. Takové jednání s sebou však nese úskalí, že své volby budete následně litovat. Buď protože dodatečně zjistíte, že podmínky vaší půjčky nejsou až tak výhodné, jak se vám zdály. Nebo dokonce z toho důvodu, že nebudete zvládat splácet. Jak se tedy nespálit? A co vše si promyslet dopředu?

  Půjčujte si na podstatné věci

  To, že si v dnešní době můžete vzít peníze opravdu na cokoliv, ještě neznamená, že je takové jednání rozumné. Půjčky samozřejmě mají svůj smysl! Pokud máte na účtu nulu a zkrátka potřebujete zaplatit složenky dříve, než vám přijde výplata, je pro vás krátkodobá SMS půjčka či úvěr přes internet jasným řešením. Nebo pokud se vám rozbije důležitý spotřebič, může být právě jeho postupné splácení velmi vhodnou variantou, jak situaci s lehkostí vyřešit.

  Nicméně i těmto případům lze předejít, pokud si budete budovat finanční rezervu a tedy každý měsíc si z výplaty odkládat alespoň malou částku. Menší výdaje vás pak nepřekvapí. Ušetřit si na auto či kuchyň však už není tak lehké a opět jsou to dobré důvody, proč si vzít úvěr, jelikož se jedná o věci, které ke každodennímu životu nutně potřebujeme. Naopak na své koníčky či zábavu, zkrátka to, co není nezbytně nutné, je lepší brát peníze z vlastních rezerv a na nabídky finančních společností se nespoléhat.

  Zvažte vaše možnosti

  Pokud jste rozhodnutí a víte, že finanční injekci nutně potřebujete, je na čase promyslet další detaily. Než začnete hledat konkrétní nabídky, musíte vědět, o jakou částku budete žádat. Jestliže si nejste úplně jistí, vezměte si raději více, ať máte rezervu.

  Také je nutné projít si své příjmy a výdaje a na základě toho si zvážit, jaké splátky vám následně nebudou činit potíže. Stejně tak je dobré se zamyslet, zda vás v průběhu splácení nebude čekat nějaký větší výdaj či snížení vašich příjmů, například zda vaše žena nepůjde na rodičovskou dovolenou či vám neskončí sezonní brigáda.

  Na druhou stranu je stejně dobré uvažovat nad tím, jestli naopak nedostanete zrovna v práci vánoční bonusy či nějaký jiný obnos, který byste mohli využít na předčasné splacení. V tomto případě víte, že máte hledat nabídku, která mimořádnou splátku umožňuje. Na základě těchto informací se můžete vrhnout do hledání nejlepší možnosti právě pro vás.

  Zvolte tu nejlepší nabídku

  Po promyšlení všeho předchozího je ten správný čas přejít k hledání nejlepší nabídky, která splňuje vaše požadavky. Zde pro vás máme velmi dobrou zprávu! Nemusíte nikam chodit ani si možnosti u jednotlivých společností vyhledávat a porovnávat. Udělají to za vás totiž internetové srovnávače! Zadáte zde, jakou částku a na jak dlouho potřebujete. Následně získáte porovnání jednotlivých nabídek, ze kterého jasně uvidíte, co je pro vás nejvýhodnější. Ušetříte si tak spoustu času, navíc vám neutečou aktuální akce.

  Věřte, že jednotlivé varianty se mohou obrovským způsobem lišit, a s tím i částka, kterou přeplatíte. Určitě není nejlepším řešením kývnout na první nabídku, pokud vám tedy v obchodě nenabízí možnost splátek bez úroků, tam asi není co řešit (ovšem i tady si důkladně prostudujte všechny podmínky). Ve všech ostatních případech určitě doporučujeme dopřát si čas na nalezení té nejlepší varianty, které nebudete litovat při následném splácení.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Co vše je potřeba zvážit předtím, než si vezmete půjčku?, 1.0 out of 10 based on 1 rating
  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *