• qr kody

  Zajímavosti, které dost možná nevíte o populárních QR kódech

  Posted on 13.4.2023 by David K. in Inzerce, Ostatní.

  QR kódy jako takové jsou dnes velice často používanou technologií a ve své podstatě se jedná o jediný čárový kód, který disponuje opravdu špičkovou vlastností sdílení dynamických dat. V tom je QR kód oproti čárovým kódům extrémně odlišný, ačkoliv je jedním z nich.

  Pojí se s ním ale také celá řada velice zajímavých faktů, které většina lidí ani netuší. A přesně proto se dnes podíváme na zajímavosti o QR kódech.

  Jediný zcela volně dostupný čárový kód

  Čárové kódy jsou specifické proto, že mohou označovat konkrétní produkty. Z toho důvodu je tak většinou problém v tom, že si musíte existenci čárového kódu zaplatit a až následně jej můžete používat. Zcela naopak v případě QR kódu takové problémy nemusíte rozhodně řešit. Zcela volně je totiž dostupný generátor QR kódů na vícero webových portálech. Pochopitelně existují také prémiové placené služby, ale samotný QR kód je opravdu zdarma.

  Bez přesně daného obsahu

  Většinou jsou čárové kódy uzpůsobeny tak, aby sloužily pro konkrétní účel a schraňovaly konkrétní údaje. Proto se tady nesetkáme s tím, že by bylo možné do čárového kódu nahrávat libovolná data. Oproti tomu dynamické QR kódy fungují opravdu jako odkaz. Do jejich cílového místa tak nemusíte nutně vkládat jenom jeden jediný typ informace.

  Volné ruce, co se týče designu

  U čárového kódu jsou dány opravdu striktně všechny podmínky designu. V tom je QR kód extrémně odlišný, protože nabídne velké množství úprav. Můžete volit různé barvy, různé tvary rámečků nebo se dokonce do těla QR kódu vkládají ikonky a symboly. I přesto je ale stoprocentně čitelný bez jakýchkoliv komplikací.

  Jediný bez speciální čtečky

  Pro čtení jakéhokoliv čárového kódu potřebujete buď speciální čtečku, nebo se čárové kódy snímají kamerou s užitím speciálního software. To je stejné také pro QR kód, ale s tím rozdílem, že tady stačí jediný software a přečtete opravdu každý. U standardizovaných čárových kódů je naopak problém, že pokud byste pracovali se třemi druhy čárových kódů, tak musíte také mít tři druhy čteček nebo software pro každý čárový kód. A to je v praxi zásadní rozdíl.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.