• Brainstorming aneb Více lidí více vymyslí

  Posted on 27.9.2019 by redakce in Inzerce, Ostatní.

  Přemýšlíte nad tím, jak vylepšit stávající produktové portfolio, čím oslnit zákazníky v nové sezóně nebo o efektivní expanzi na zahraniční trh? Nezapomeňte, že skvělé nápady mohou mít i vaši kolegové. Ne nadarmo se říká „víc hlav víc ví“ – ostatně právě na tomto tvrzení je založen brainstorming. Skupinová technika staví na předpokladu, že na základě podnětů od ostatních jsou jednotlivci schopni vymyslet mnohem více, než kdyby nad problémem přemýšleli sami. I brainstorming však má svá pravidla, která je na místě dodržovat. Jinak by se z akce stala hospodská debata, což nechcete.

  Zásady brainstormingu v kostce

  Než začnou účastníci brainstormingu debatovat o problému, je vhodné téma důkladně probrat a podrobně je do něj zasvětit – pokud například vybíráte software pro řízení projektů, vysvětlete přítomným, co je CRM systém.

  Vždy by měla mít slovo pouze jedna osoba – skákání do řeči je nepřípustné a neefektivní. První fáze se nese v duchu vymýšlení, poté následuje selekce nejlepších nápadů.

  finance.informacezde.eu eway crm com 01

  Účastníci brainstormingu by se měli zdržet jakýchkoliv komentářů a hodnocení nápadů ostatních členů týmu, neboť i ty mohou posloužit jako zdroj inspirace a základ finální podoby nápadu.

  Alfou a omegou skupinové akce je snaha o co největší počet nápadů (tzn. o kvantitu). Dobrý výsledek jednoznačně podporuje neformální charakter až přátelské prostředí. Účastníci nesmí mít pocit, že se před ostatními „shodí“ myšlenkou, která je na první pohled takříkajíc mimo mísu. Snažte se proto o nastolení příjemné atmosféry a dobré nálady.

  Nedílnou součástí týmu by měl být i někdo, kdo se nemusí účastnit, ale vezme si na bedra zapisování. Poznámky může rovnou nasdílet ostatním prostřednictvím tohoto CRM zdarma.

  finance.informacezde.eu eway crm com 02

  Jak rozhodnout, který nápad je nejlepší?

  Shromáždění nápadů je prví krok – po něm následuje výběr těch nejlepších. Zda se přikloníte k tradičnímu hlasování, vytvoříte afinitní diagram (seskupení tematicky podobných nápadů usnadňuje analýzu i rozhodnutí), proberete výhody a nevýhody, nebo se na nápady podíváte z širší perspektivy, je na vás.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Brainstorming aneb Více lidí více vymyslí, 10.0 out of 10 based on 1 rating
  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *