• 4 největší finanční problémy v rodinách

  Posted on 14.2.2017 by redakce in Inzerce, Půjčky.

  Našli jste si partnera, založili s ním rodinu, našli vlastní bydlení. Jako v pohádce. Časem se ale mohou vyskytnout problémy. Víte, jaké jsou 4 největší finanční problémy v domácnostech?

  1. Malý příjem

  Když si založíte s partnerem domácnost a později se vám narodí dítě, výdaje pochopitelně stoupnou. Příjem bohužel tak často ne. Už to není jako za svobodna, kdy jste měli dostatek peněz na párty a oslavy. Nyní se musíte poohlížet po každé koruně. Mnoho domácností si i z tohoto důvodu musí vzít na svá bedra půjčku od banky. Jedno z řešení je najít si novou práci s větším příjmem nebo snížit výdaje na minimum.

  1. Dluhy

  Pokud si chcete koupit byt, popřípadě dům, půjčce se nevyhnete. Tedy, pokud náhodou nezdědíte nebo nedostanete od rodiny nějaké peníze či nevyhrajete sportku. Jedno z řešení je stejné jako v problému, který jsme popisovali výše, snížit výdaje. Pokud je vaše půjčka nevýhodná, zkusit můžete i konsolidaci půjček. Můžete si tím zajistit mnohem výhodnější půjčku a zároveň i nižší splátky.

  1. Ztráta práce

  Stát se to může komukoliv a nemusí to být vaše chyba. Ztráta práce je nepříjemná, hlavně z důvodu výpadku příjmů. Mnohdy musí oba partneři pracovat, aby rodina dokázala přežít a fungovat. Hledání nové práce může trvat i několik měsíců a tento výpadek může velmi zhoršit rodinný finanční stav. Udělejte si proto nějakou finanční rezervu, která by měla vykrýt alespoň tříměsíční výpadek příjmů.

  1. Neočekávané zdravotní výdaje

  Zlomenina nebo jiný úraz? Stát se to může kdykoliv. Výdaje na léčení a péči mohou rovněž způsobit v rodině finanční problémy. Proto se raději pojistěte. Vyhnete se tak dalším nečekaným problémům s financemi.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *