• 2 praktické rady, které zvýší vaši finanční gramotnost

  Posted on 1.12.2016 by redakce in Banky, Inzerce, mBank, Půjčky.

  Mít své finance pevně v rukách je v dnešní době nevyhnutné. Tyto 2 praktické rady vám v tom pomohou.

  Přizpůsobte své chování okolnostem

  Budoucnost je výsledkem rozhodnutí, které urobíte v přítomnosti. Když budete dělat správné rozhodnutí, s velkou pravděpodobností se nebudete muset obávat o budoucnost.

  Když jste na tom teď dobře, je to díky rozhodnutím, které jste udělali v minulosti. Stále však musíte pamatovat na to, že co vás sem dostalo, nemusí fungovat o měsíc nebo o rok.

  Představte si, že máte 20 let a někde si přivyděláváte. Namísto toho, abyste svůj zárobek okamžitě minuly na zábavu, můžete si odložit bokem 1000 – 1500 korun měsíčně. Kdybyste pak ukončili školu a mněli svou první práci na trvalý úvazek, mohli byste si každý měsíc šetřit i víc. Po 15 letech byste už měli něco našetřeno, a kdybyste si chtěli založit rodinu či postavit dům, tak by vám to výrazně pomohlo.

  15 let je 180 měsíců. Vynásobte to s 1500 korunami a máte 270 000 korun. Celkem slušné. Kdybyste to mněli na spořicím účtu, mohlo by to být ještě víc.

  Zbavte se zbytečných dluhů

  mbankaKdyž si seberete půjčku nebo hypotéku, dalo by se říct, že máte dluh. Půjčili jste si a teď to musíte splácet. Ne všechny jsou nevýhodné. Avšak při neznalosti jak úroky nebo RPMN ovlivňují splátky, nebo jaké další poplatky se tam mohou skrývat, vaše rozhodnutí může dopadnout špatně.

  Warren Buffet, pravděpodobně největší investor 20. století, řekl, že když má vaše loď díry a teče do ní voda, je omnoho produktivnější změnit loď, než se snažit zacpat díry.

  Možno doplnit, že lépe je změnit loď zejména v případě, když voda přetéká rychleji, než ji dokážete vylívat z lodě. Potápějící se loď je v tomto případě žít způsobem, kdy jsou vaše výdavky vyšší než vaše příjmy, nebo se snažit splatit své dluhy dalšími půjčkami. V případě nevýhodné půjčky to může znamenat například najít si vhodné refinancování úvěru.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.