• Na co si dat pozor pri investovani do dluhopisu

  Na co si dát pozor při investování do dluhopisů?

  Posted on 20.9.2021 by redakce in Inzerce, Ostatní.

  Dluhopis může být velice výnosnou investicí. Musíte ale vědět, jak s ní správně naložit. V tomto článku vám proto ukážeme, na co byste si měli dát pozor.

  Investování do dluhopisů může být velice výnosné. A to i v případě, že chcete minimalizovat riziko ztráty peněz. V následujících řádcích vám proto ukážeme tři parametry, na které byste se měli u dluhopisů zaměřit, abyste s minimálním rizikem vydělali maximum peněz.

  Hodnota dluhopisu

  Jsou firmy, které nabízejí dluhopisy v hodnotě tisícikorun, jiné zase stojí deseti tisíce. Čím více dluhopis stojí, tím větší zpravidla bývá úrok. Nenechte se ale zmást. Vysoký úrok společně s vysokou cenou dluhopisu mnohdy nemusí znamená velké riziko. Abyste dokázali riziko adekvátně zhodnotit, musíte vzít do úvahy další dva parametry. A o nich si povíme více v následujících řádcích.

  Kdo dluhopis vydává?

  Investování do dluhopisů není příliš složité. Vydělat na něm může téměř kdokoliv. Kdokoliv se ale také může snadno spálit. Než si tedy nějaký dluhopis pořídíte, dejte si pozor na to, kdo jej vlastně vydává. Firmu si pečlivě prolustrujte a zjistěte, jestli nemá nějaké pohledávky nebo problémy spojené s neplacením svým investorům. V některých případech vám vystačí i prostý pohled na stránky společnosti. Zjistěte, jaký má firma majetek a jestli je v případě potřeby schopná svoje dluhopisy splatit. Čím větší majetek firma má, tím větší je šance, že vaše peníze jednou uvidíte zpátky.

  Pozor na úrok

  Cílem investování do dluhopisů je trefit pokud možno zlatou střední cestu. Určitě nechcete vložit peníze do něčeho, co vám nepokryje ani účet za inflaci. Vysoký úrok je na druhou stranu lákavý, pro drobné investory je ale často nedosažitelný. Pokud se tedy budete držet v hladině 3 – 6% úročení, měli byste z vaší investice vytřískat maximum bez většího rizika.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.