• Jak zaregistrovat ochrannou známku?

  Posted on 19.4.2016 by redakce in Inzerce, Ostatní.

  Jedním z účinných způsobů, jak se ochránit před konkurencí, je registrace ochranné známky. Má za cíl odlišit vaše produkty, respektive jejich specifické logo, kresbu či tvar od produktů ostatních firem. Zákazník pak má možnost lépe identifikovat, které výrobky pocházejí právě od vás a nemohou je pak zaměnit za produkty konkurenčních podniků. Registraci ochranné známky můžete provést buď sami, nebo proces můžete svěřit službě s názvem Patentoid.

  Hlavní důvody pro registraci ochranné známky jsou tedy zřejmé. A nutno dodat, že byste jako majitelé firmy, kteří vyrábějí a zákazníkům na trh dodávají určitý specifický druh produktů, neměli tuto možnost opomíjet. V případě, že vás náhodou někdo okopíruje, máte možnost se díky ochranné známce efektivně a rychle bránit.

  Registrace svépomocí

  patentoid.czRegistrace svépomocí probíhá vždy u Úřadu průmyslového vlastnictví. Vyplníte formulář, dodáte patřičné podklady a vyčkáte, jak Úřad průmyslového vlastnictví rozhodne. K podání jsou příslušné fyzické i právnické osoby(firmy).

  Nevýhodou registrace vlastní cestou je fakt, že si nejprve musíte nastudovat veškerou právní problematiku s tím spojenou. Na to ne každý má čas, chuť a energii. Právě proto vznikla služba Patentoid.cz, která vám práci s ochráněním díla, respektive značky výrazně usnadní.

  Patentoid vám usnadní práci s registrací

  Vše funguje velmi jednoduše. Pouze vyplníte formulář pro registraci na webu služby, dodáte potřebné dokumenty a podklady a vše ostatní už Patentoid vyřídí za vás, včetně samotného podání přihlášky k registraci.

  Úřad pak cca během 6 měsíců rozhodne, zda je registrace vůbec možná. Nezpůsobilé jsou zejména ta označení, která se již shodují s některou z dříve zaregistrovaných známek. Jde o to, aby stejné označení neměly například dva podobné produkty.

  V momentě, kdy ochrannou známku získáte, máte na 10 let vystaráno. Právě po tuto dobu je totiž ochranná známka platná, poté je nutné ji znovu obnovit.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *