• Prestižní ocenění za otevřenost v komunikaci pro ČNB

  Posted on 12.3.2015 by redakce in ČNB.

  Česká národní banka dostala prestižní ocenění Central Banking Transparency Award 2015 za otevřenost a využití nových nástrojů v komunikaci. Na slavnostním ceremoniálu v Londýně dnes cenu vydavatelství Central Banking Publications v zastoupení guvernéra ČNB Miroslava Singera převzal ředitel sekce kancelář Marek Petruš.

  Ocenění podle vydavatelství Central Banking Publications představuje uznání za významný pokrok a vůdčí postavení ČNB mezi centrálními bankami v oblasti otevřené a srozumitelné interní i externí komunikace.

  Po rozhodnutí bankovní rady z listopadu 2013 začít používat měnový kurz jako nástroj uvolnění měnové politiky ČNB vylepšila komunikační postupy s cílem dostat svá rozhodnutí a závěry ekonomických analýz k laické i odborné veřejnosti přímo a co nejrychleji. Pro blogové příspěvky členů bankovní rady a expertů zavedla na webu originální rubriku čnBlog. Tiskové konference a setkání s analytiky po měnověpolitických zasedáních bankovní rady se konají dříve a jsou nově on-line přenášeny na webové stránky ČNB.

  K dalším novinkám v komunikaci ČNB se řadí regionální diskuzní setkání členů bankovní rady s významnými zástupci firem, která jsou rovněž živě vysílaná na webu centrální banky. Kromě toho začala ČNB efektivněji využívat sociální média, zejména Facebook a Twitter.

  Česká národní banka je druhou centrální bankou, která cenu za výrazné dlouhodobé zvyšování transparentnosti obdržela. V roce 2014 byla tato cena udělena švédské centrální bance (Sveriges Riksbank) za průkopnickou roli v úsilí o zlepšení otevřenosti a srozumitelnosti komunikace centrálních bank.

  Odbor komunikace ČNB

  Ocenění Central Banking Transparency Award 2015.  Cenu převzal ředitel sekce kancelář Marek Petruš.

   

  Zdroj: http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/tiskove_zpravy_cnb/2015/20150312_centralbanking_award.html


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.