• mBank 2014: Úvěry vzrostly o 29 procent, dařilo se i depozitům

  Posted on 17.5.2015 by redakce in mBank.

  Logo_mBank-300x135213131Během roku 2014 vzrostl objem úvěrů poskytnutých mBank v České republice meziročně o 29 %. Banka rovněž zaznamenala růst vkladů o 21 %. mBank uzavřela rok 2014 s více než 534 tisíci zákazníky v Česku. Poslední čtvrtletí bylo zároveň ve znamení spuštění nové obchodní a marketingové strategie banky, která má dále posílit její akviziční cíle. Její součástí jsou i výrazné technologické inovace na poli mobilního bankovnictví.

  mBank pokračovala i ve čtvrtém čtvrtletí ve stabilním růstu, její čistý bankovní výnos meziročně stoupl o 33% a dosáhl celkové částky 711 milionů korun. Česká pobočka pak v roce 2014 dosáhla zisku ve výši 240 mil. Kč.

  „V roce 2014 se mBank na zdejším trhu dařilo zejména v produktech s vysokou marží, což je pro nás velmi dobrá zpráva. Například spotřební úvěry nám meziročně vyskočily o celých 50 % a jejich růst byl nejdynamičtější za poslední 3 roky,“ uvádí Pawel Kucharski, generální ředitel mBank.

  Produkty mPůjčka plus a mHypotéka light patří mezi nejvýhodnější úvěrové produkty na trhu, což aktuálně potvrdily i dvě prvenství v soutěži „Finparáda – Finanční produkt roku“. mPůjčka přesvědčila porotce především kombinací garantované úrokové sazby 9,9 % p.a. a nulových poplatků za vedení a vyřízení úvěrového účtu, mimořádné splátky či předčasné splacení. mHypotéka zaujala trvalou absencí poplatků za zpracování žádosti, poskytnutí úvěru a založení a vedení úvěrového i osobního účtu.

  „Rok 2014 byl pro nás stěžejní spuštěním nového internetového bankovnictví s revolučními parametry. Inovace jsme podpořili také uvedením nové mobilní aplikace. mBank tak dále získává neotřesitelnou pozici bankovního inovátora a zákazníci nás tak stále častěji vnímají,dodal Pawel Kucharski.

   

  Zdroj: http://media.mbank.eu/cs/pr/295727/mbank-2014-uvery-vzrostly-o-29-procent-darilo-se-i-depozitum?rss=true


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.