• Certifikát BALANCE 6 od AXA dosáhl již popáté v řadě maximální úrovně zhodnocení

  Posted on 26.5.2014 by redakce in AXA.

  AXAJednorázové investiční životní pojištění Certifikát BALANCE 6 splnilo i v pátém roce očekávání klientů a dosáhlo maximální úroveň zhodnocení 13 %. Vysokou úroveň zhodnocení se podařilo pojišťovně AXA udržet díky vynikající výkonnosti Evropského akciového indexu DOW JONES EUROSTOXX 50.

  „Síla investiční strategie Certifikátu BALANCE 6 je založená na široké diverzifikaci portfolia a vhodném načasování. Klienti mají díky tomu možnost plně využít potenciálu finančního trhu a svou investici zajímavě zhodnotit,“ komentuje výsledky Karel Žyla, manažer PR a komunikace finanční skupiny AXA. „Letos jsme zopakovali náš předchozí vynikající výsledek a za všech uplynulých pět let tak klientům investice vynesla maximální úroveň zhodnocení 13 % ročně.“

  V prvním roce přinesla klientům Certifikátu BALANCE 6 vynikající zhodnocení ropa (index WTI OIL FIRST FUTURE), ve druhém roce to byl americký akciový index Standard & Poor’s 500, ve třetím roce to bylo zlato (index Gold LME Spot price), ve čtvrtém roce index NIKKEI 225 a v pátém roce je to Evropský akciový index DOW JONES EUROSTOXX 50.

  Investiční strategie „Lock The Best Note“
  Certifikát BALANCE 6 využívá investiční strategii „Lock The Best Note“, která za každý rok pojištění umožňuje, na základě vývoje zhodnocení jednoho ze šesti základních aktiv indexového koše, zvýšit hodnotu počáteční investice podle výsledku nejvýkonnějšího aktiva. Na konci prvního roku se vyhodnotil vývoj všech šesti sledovaných aktiv oproti jejich hodnotám na počátku pojištění a vybral se nejlepší z nich. Jeho procentní zhodnocení se započítalo do participačního součtu pro celkové zhodnocení.

  V následujícím roce, resp. dalších letech už toto aktivum není do indexového koše zahrnuto. V každém následujícím roce se uvedený postup vždy opakuje se zbylými aktivy. V každém roce lze připsat nanejvýš 13 procentních bodů. Za 6 let tak hodnota participačního součtu může dosáhnout až 78 % počáteční hodnoty vložených prostředků.

  Indexový koš šesti indexů Certifikátu BALANCE 6
  1. Ropa – WTI OIL FIRST FUTURE – nejvýkonnější v 1. roce (vyřazen z indexového koše v roce 2010)
  2. Zlato – Gold LME Spot price – nejvýkonnější ve 3. roce (vyřazen z indexového koše v roce 2012)
  3. S&P GSCI Agricultural Index Excess Return
  4. Evropský akciový index DOW JONES EUROSTOXX 50 – nejvýkonnější v 5. roce (vyřazen z indexového koše v roce 2014)
  5. Japonský akciový index NIKKEI 225 – nejvýkonnější ve 4. roce (vyřazen z indexového koše v roce 2013)
  6. Americký akciový index S&P 500 – nejvýkonnější ve 2. roce (vyřazen z indexového koše v roce 2011)

  Výhody Certifikátu BALANCE 6

   • Bezpečná investice
    Finanční prostředky jsou investovány do cenného papíru emitovaného Citigroup Funding Inc., jehož vlastnosti zaručují, že při poklesu finančních trhů klient nic neztratí. Při růstu trhů se pak naopak podílí na výnosech.
   • Bonusové připojištění
    Pojištění pro případ smrti následkem úrazu. V případě úmrtí následkem úrazu bude oprávněné osobě vyplacena aktuální hodnota investice navýšená o 50 %, maximálně o 500 000 Kč.
  • 100 % návratnost investice
   I v případě nepříznivého vývoje hodnoty indexů se nemusí klient o svoje peníze bát. Způsob investice zajišťuje po uplynutí 6 letého období návratnost investovaných prostředků.

  Zdroj: https://www.axa.cz/axa-v-ceske-republice/pro-novinare/tiskove-zpravy/2014/certifikat-balance-6-od-axa-dosahl-jiz-popate-v-ra/?feed=press_releases


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.