• S jarem přichází i zvýšený zájem o půjčky na bydlení

  Posted on 4.3.2015 by redakce in ČSOB.

  Jarní měsíce nepřinášejí jen více slunce a lepší náladu, ale rovněž chuť vylepšit si bydlení. Tento trend se projevuje i větším zájmem o půjčky na bydlení. Během března, dubna a května roste počet poskytnutých úvěrů ČSOB a Ery oproti celoročnímu průměru o přibližně 15 %. Výraznější nárůst je pak patrný v celkových objemech úvěrů, u ČSOB stoupá v jarních měsících objem poskytnutých účelových úvěrů o pětinu až třetinu oproti celoročnímu průměru. Průměrná výše půjčky na bydlení pak činí přibližně 250 tisíc korun.

   

  „Začátek jara je ideálním obdobím pro vylepšení si vlastního bydlení, proto jsme se rozhodli klienty v jejich záměru podpořit a snížili jsme úrokové sazby u účelových půjček. Úrokové sazby tak začínají již na 4,9 % ročně a nabídku mohou využít jednotlivci, mladé rodiny nebo i starší lidé, zkrátka všichni, kteří se rozhodnou zvelebit si své bydlení,“ přibližuje zvýhodněné podmínky Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB. „Nová kuchyň, koupelna či obývací pokoj je tak pro klienta mnohem dostupnější a rádi bychom v něm vzbudili pocit, že i jeho bydlení si zaslouží změnu,“ dodává Richard Kotrlík.

   

  Nejčastějším důvodem sjednání půjčky na bydlení je rekonstrukce. V praxi jde především o zateplení domů, výměnu oken, nové topení a dále pak o rekonstrukci koupelen a kuchyňských linek. Půjčka na bydlení od ČSOB či Ery je na rekonstrukci a modernizaci domu, bytu nebo chalupy přímo určená. Na rozdíl od úvěrů ze stavebního spoření nemusí mít klient nic naspořeno předem a může si půjčit až 600 000 korun bez jakéhokoliv zajištění. Zároveň je unikátní v tom, že doložení účelu – tj. na co konkrétně prostředky klient využil, stačí bance doložit do 6 měsíců od poskytnutí půjčky. Určitou část půjčky mohou klienti využít i neúčelově – a to až 20 %, maximálně 60 000 korun. Výši splátek si každý zvolí dle vlastních možností a splácet může až 12 let. Půjčku je také možné kdykoliv předčasně splatit.

   

  TZ150304

   

  Příklady, na co je možné využít účelovou půjčku na bydlení:

  Rekonstrukce kuchyně: pokud potřebuje klient 150 000 korun na rekonstrukci kuchyně, může využít ČSOB Půjčku na lepší bydlení. Preferuje-li klient delší splatnost (12 let), jeho splátka může být již od 1 456 Kč měsíčně.

   

  Dílčí zateplení (výměna oken či dveří a zateplení fasády): 200 000 korun klient získá již od 1 890 Kč měsíčně při splatnosti 12 let. Pokud chce půjčku splatit rychleji, např. za 6 let, výše jeho měsíční splátky bude činit 3 258 Kč měsíčně.

   

  Klienti, kteří se rozhodli pořídit zcela nové bydlení a potřebují půjčit větší sumu, mohou také využít akční nabídky hypoték. Nyní ČSOB a Era nabízí garantovanou úrokovou sazbu 2,09 % pro hypotéku s 5letou dobou fixace a 70% poměrem výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti. Podmínkou je pojištění úvěru ČSOB Pojišťovnou (pojištění 2 ze 3) a inkaso splátky z ČSOB běžného účtu, příp. Era účtu.

   

  Reprezentativní příklad

  ČSOB Půjčka na lepší bydlení ve výši 200 000 Kč se splatností 5 let: RPSN 8,4 %, úroková sazba 6,4 % p. a., 60 splátek, jednorázový poplatek za zpracování úvěru 1% z výše úvěru, správa úvěru 59 Kč za měsíc, inkaso splátky 6 Kč za měsíc, cena konta 55 Kč za měsíc, měsíční splátka 3 904 Kč, celkem k úhradě 243 440 Kč. Nejedná se o návrh smlouvy.

   

  Zdroj: http://www.csob.cz/cz/Csob/Servis-pro-media/Tiskove-zpravy/Stranky/TZ150304.aspx


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.