• ČSOB pomáhá exportérům hledat obchodní příležitosti

  Posted on 26.2.2015 by redakce in ČSOB.

  Čeští exportéři na akci Doing business in Indonesia jednali s delegací z Indonésie o možnostech investic v řádu stovek milionů eur. Hlavní plánované investice jsou zejména v oblasti infrastruktury, například rozvoj železniční dopravy. Dále jsou plánované investice do výstavby tepelných a vodních elektráren.

   

  Setkání propojilo významné české firmy s top managementem indonéských společností, které do ČR přicestovaly jako doprovod delegace ministra dopravy Ignasia Jonana. České podniky v současnosti aktivně hledají nové exportní příležitosti v důsledku poklesu odbytu na tradičních trzích a negativnímu vlivu obchodních sankcí vůči Rusku. Indonésie pro ně představuje velmi atraktivní variantu pro další růst.

   

  „ČSOB je připravena plně podpořit české exportéry u projektů v Indonésii. Potenciálu vývozu do této země věříme, aktuálně projednáváme několik významných transakcí do Indonésie v dopravě a energetice,“ uvedla Jana Ševčíková, vedoucí týmu exportního financování ČSOB.

   

  „Setkáním s ministrem dopravy a členy vedení státních drah Indonésie jsme měli skvělou možnost prezentovat naše dosavadní zkušenosti s exportem do této země. Věříme, že to přispěje k znovuobnovení našich dodávek na indonéský trh, ze kterého nás v posledních letech vytlačovala konkurence z Číny,“ řekl Jan Sternadel ze společnosti BONATRANS GROUP a.s.

  Ignasius Jonan

   

  Indonésie patří mezi největší a ekonomicky nejsilnější země jihovýchodní Asie. Jedná se o trh s více než 250 miliony obyvatel, který dosahuje stabilního ekonomického růstu s rychle rostoucí střední třídou obyvatelstva. Za rok 2014 vyvezly české podniky do Indonésie zboží a služby za celkem 3581,3 mil. Kč (meziroční nárůst o 19,7 %) a dovezly zboží za 5352,8 mil. Kč (meziroční nárůst o 1,5 %). Indonésie je tak z hlediska obratu vzájemného obchodu 55. největší obchodní partner ČR.

   

  Plánované investice Indonésie v dopravě v následujících pěti letech:

   

  • 3258 km nových železnic
  • Tramvaje a infrastruktura do 29 měst
  • 2650 km nových cest
  • 1000 km nových dálnic
  • 15 nových letišť
  • 24 nových strategických přístavů
  • 65 nákladních přístavů

  Akci Doing business in Indonesia uspořádala ČSOB ve spolupráci s Velvyslanectvím Indonéské republiky v ČR, agenturou CzechTrade a Ministerstvem průmyslu a obchodu. ČSOB je tradičním partnerem pro české exportéry s více než padesátiletou zkušeností v oblasti zahraničního obchodu.

   

  Zdroj: http://www.csob.cz/cz/Csob/Servis-pro-media/Tiskove-zpravy/Stranky/TZ150226.aspx


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.