• mSpoření učí spořit zákazníky v Čechách i na Slovensku. mSpoření si již založilo 20 000 zákazníků.mBank

  Posted on 12.6.2014 by redakce in mBank.
  První měsíc využívání mSpoření ukázal, že Češi i Slováci chtějí pravidelně spořit, jen k tomu potřebují šikovný mechanismus, který jim to umožní. mBank po prvním měsíci zaznamenala zvýšení počtu pravidelně spořících zákazníků v Čechách o 30% a na Slovensku o 16%. K dnešnímu dni využívá mSpoření dohromady 20 000 zákazníků České a Slovenské republiky.

  V současné době v Čechách pravidelně spoří 12,2%a na Slovensku 16,5% aktivních zákazníků mBank. Jako spořící mechanismus u mSpoření volí jak Češi, tak Slováci (téměř 70% zákazníků) nejčastěji variantu procento z transakcí. Způsob zaokrouhlování na celé stokoruny zvolilo v obou zemích shodně téměř 18% zákazníků. Zbývající zákazníci si vybrali jako způsob spoření odečet fixní částky. Obě země se shodují i v tom ohledu, že mSpoření si z první měsíc založilo 65% mužů a 35% žen.

  „Z výsledků je zřejmé, že zákazníci nejčastěji volí takový mechanismus, kterým lze spořit nejrychleji, tedy procento z transakcí,“ uvádí Bronislav Dvořáček, vedoucí produktového oddělení mBank ČR a SR a dodává „Zároveň evidujeme zvýšení počtu plateb kartou a navýšení zůstatků na běžných účtech. To jen potvrzuje, že zákazníci si mSpoření oblíbili a začali své mKonto využívat naplno.“

  mSpoření rozšiřuje využití běžného účtu mKontu o jednoduchý spořicí mechanismus, který pomáhá zákazníkům šetřit po menších částkách. Za rok si tak mohou našetřit třeba na dovolenou nebo tablet či telefon. Průměrný zákazník mBank, který si jako způsob mSpoření zvolí variantu 10% z každé platby a měsíčně prostřednictvím transakcí (2x výběr z bankomatu, 4x platba kartou, 1x nákup přes internet, 1x jednorázový platební příkaz) utratí zhruba 9 tisíc korun, si dokáže díky mSpoření za rok našetřit na spořicím účtu s úrokem 3% p. a. přes 11 tisíc korun.

  Zdroj: http://media.mbank.eu/cs/pr/281381/msporeni-uci-sporit-zakazniky-v-cechach-i-na-slovensku-msporeni-si-jiz-zalozilo-20-000-zakazniku-mbank?rss=true


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.