• Kvalitní bankovní služby

  Posted on 6.10.2014 by redakce in Česká spořitelna.

  Toužíte po vlastním bydlení, ale momentálně nemáte potřebné množství financí? Rozhodně nejste jediní. Nejčastější řešení, jak si v takovém situaci pořídit vlastní byt či dům, představuje hypotéka. Zažádat si o ni můžete u různých bankovních i nebankovních subjektů. Velice žádaný produkt nabízí hypotéka od České spořitelny.

  O České spořitelně

  Česká spořitelna představuje banku mající v ČR nejvíce klientů. Ti si ji oblíbili zejména pro svou letitou tradici. K jejímu založení dochází již roku 1825.
  Česká spořitelna patří pod finanční skupinu Erste Bank Group sídlící Vídni a působící ve střední Evropě. Členem této skupiny se banka stává v roce 2000.
  Česká spořitelna je univerzální banka orientující se na soukromé osoby, firmy všech velikostí, ovšem také i města a obce. Nabízí všechny základní služby. Pro soukromé osoby zřizuje účty, nejrůznější úvěry, a to včetně úvěrů na bydlení, dále produkty z oblasti spoření, penze, investování a samozřejmě i pojištění.
  Banka pravidelně dostává ocenění prestižních společností. Minulý rok získala např. cenu Banka roku 2013 a Nejdůvěryhodnější banka roku 2013.

  Hypotéky od České spořitelny

  dům

  Hypotéka na bydlení

  Hypotéka označuje produkt, který je určený na účely týkající se bydlení, tedy na koupi nemovitosti, financování její výstavby nebo rekonstrukce, koupě podílu nemovitosti, zpětné proplacení vlastních peněžních prostředků investovaných do nemovitosti aj.
  Hypotéku na bydlení od České spořitelny si můžete sjednat na různě vysokou částku. Vše závisí na vaší bonitě, avšak i na zastavované nemovitosti (většinou pořizovaná nemovitost). Česká spořitelna nabízí hypotéku až ve stoprocentní výši (nemusíte mít žádné vlastní peníze). Levněji vás ovšem vyjde, když můžete hypotéku financovat alespoň z 15 %.

  Pojištění proti neschopnosti splácet

  Pokud chcete podpořit bezpečnou úhradu hypotečního úvěru, je dobré zřídit si pojištění schopnosti splácet. To vám zprostředkuje Česká spořitelna ve spolupráci s Pojišťovnou České spořitelny. Lze si zvolit ze souboru pojištění A vztahující se na smrt, invaliditu a pracovní neschopnost nebo ze souboru pojištění B týkající se ztráty zaměstnání. Pojistné plnění se v případě pojistné události vyplácí na úvěrový účet daného klienta.

  Výhody hypotéky od České spořitelny

  Hypotéky od České spořitelny, rovněž jako její ostatní finanční služby, jsou velice populární. Proč byste si měli vzít hypotéku zrovna od této banky? Řekněme si tedy její výhody:
  • hypotéka bez poplatků: v případě hypotéky od České spořitelny jste ušetřeni poplatků za vyřízení, což s ohledem na to fakt, že se tyto poplatky pohybují řádově v tisících, znamená neskutečnou výhodu. Česká spořitelna poskytuje též u bytů možnost on-line ocenění zcela zdarma.
  • nízké úrokové sazby: Česká spořitelna drží úroky hypoték poměrně nízko. Navíc nabízí úrokové zvýhodnění při hypotéce trvající více než dvacet let a při výběru tří až pětileté fixace. Levnější hypotéku obdrží též ti, kteří splácí hypotéku z aktivního osobního účtu České spořitelny.
  • všestrannost: s hypotékou od České spořitelny se dají financovat i dřevostavby a družstevní byty. Mohou se z ní zaplatit i náklady související s oceněním nemovitosti, bankovními produkty, realitními a právními službami aj.
  • poradenství: díky tomu si nastavíte hypotéku přesně dle vašich potřeb. Dozvíte se informace o všech záležitostech a celkově o všem, co byste měli o své hypotéce znát.
  • možnost refinacování: jestliže hradíte hypoteční úvěr u jiné bankovní společnosti a svým nastavením vám tolik nevyhovuje, můžete jej refinancovat u České spořitelny, a to bez nezbytnosti doložení příjmů ani nového odhadu nemovitosti.

  Nevýhody hypotéky od České spořitelny

  Těžko říci, jestli má hypotéka od České spořitelny oproti jiným bankám nějaké nevýhody. Existuje tu pochopitelně více administrativních kroků a nutnost dokazovat bonitu klientů, ale jedná se o nevýhodu, s níž se setkáte u všech bankovních institucí. Hypotéka se zpravidla dává na velkou sumu peněz, a z toho důvodu musí mít poskytovatel opravdovou jistotu, že bude klient svůj finanční závazek schopen hradit.

  Americká hypotéka

  Mimo klasické hypotéky na bydlení si u České spořitelny můžete zažádat též i o americkou hypotéku. To představuje úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, avšak na rozdíl od běžné hypotéky se peníze z něj dají použít na financování jakékoliv vaší potřeby. Úvěr se klientům poskytuje do maximální výše 70 % hodnoty nemovitosti. Ocenění provádí smluvní znalec České spořitelny. Vypůjčit si můžete minimálně 150 000 Kč na dobu maximálně 15 let.

  Pokud žádáte o americkou hypotéku, musíte prokázat příjmy za poslední 1,  OSVČ nebo podnikatelé předkládají poslední dvě daňová přiznání. Dále se také dokládají dokumenty k nemovitosti, tedy dvě fotografie nemovitosti (u vybraných úvěrů), odhad nemovitosti, výpis z katastru nemovitosti, nabývací titul nemovitosti a pojistná smlouva chránící nemovitost proti živelným situacím.
  Výhodu u americké hypotéky tvoří garantovaná výše úroku, která je stálá po celou dobu splácení. Z dalších výhod uvedeme např. možnost mimořádných splátek bez sankcí, on-line ocenění nemovitosti zdarma (u některých úvěrů), výpis z úvěrového účtu zdarma, nabídka pojištění atd. V případě schválené této hypotéky nemusíte mít ani vedený běžný účet u České spořitelny.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Sira Anamwong)


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.