• ING Group je součástí předních bankovních indexů

  Posted on 23.9.2014 by redakce in ING Bank.

  ING11Počínaje dneškem je ING Group zahrnuta do indexů EURO STOXX® Banks Index s váhou 3,83 % a STOXX® Europe 600 Banks Index s váhou 7,60 %. Dle prohlášení společnosti STOXX Limited z dnešního dne a z 26. srpna 2014 se jedná o výsledek pravidelného čtvrtletního přehodnocení.

  Seznamy pro výběr součástí indexů STOXX® jsou založeny na odvětvovém klasifikačním systému Industry Classification Benchmark (ICB). V červnu 2014 ICB překlasifikoval ING Group z dílčího odvětví „Životní pojištění“ do dílčího odvětví „Banky“.

  V srpnu 2014 se klasifikace průmyslové skupiny ING Group podle standardů Global Industry Classification Standard (GICS®) nezávisle na tom změnila z kategorie „Diverzifikované finanční instituce“ na „Banky“.

  Po červnové reklasifikaci provedla společnost FTSE International Limited v indexech několik změn, k nimž patří zahrnutí ING Group mezi komponenty indexů FTSEurofirst Euro Banks Index a FTSEurofirst Banks Index.

  ING rovněž zůstává součástí několika dalších referenčních indexů STOXX včetně European benchmark STOXX® Europe 50 a Eurozone benchmark EURO STOXX® 50.

  Zdroj: http://www.ingbank.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy-novinky/ing-group-je-soucasti-prednich-bankovnich-indexu.html


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.