• Equa bank snížila meziročně ztrátu o třetinu!

  Posted on 22.4.2014 by redakce in Equa bank.

  Provozní zisk vzrostl v prvním čtvrtletí 7 krát

  Praha 22. dubna 2014 –  Equa bank vykázala v 1. čtvrtletí 2014 významný růst ve všech oblastech svého podnikání. Meziročně tak snížila ztrátu o 30 %.

  Předběžné neauditované hospodářské výsledky Equa bank k 31/03/14:

  • Počet klientů činil ke konci 1. čtvrtletí přes 87 tisíc, což v meziročním srovnání představuje dvojnásobný nárůst, dvě třetiny z nich přitom využívají Equa bank aktivně pro každodenní bankovnictví;
  • Bilanční suma se za 1. čtvrtletí v meziročním srovnání více než zdvojnásobila a činila 22,4 mld. korun;
  • Vklady klientů celkem se zvýšily za 1. kvartál meziročně o 114% na 20 mld. korun;
  • Úvěry klientům vzrostly v meziročním srovnání o 116% na 14,3 mld. korun; z toho:
  • Portfolio retailových úvěrů se téměř ztrojnásobilo a činí celkem 7,4 mld. korun (meziroční nárůst o 167 %).
  • Portfolio úvěrů živnostníkům, malým a středním firmám vzrostlo za 1. čtvrtletí meziročně o 82 % na 5,8 miliardy korun.
  • Provozní zisk* se zvýšil v 1. čtvrtletí v meziročním srovnání 7 krát na 96 milionů korun;
  • Čistý zisk/ztráta po zdanění se v 1. kvartálu meziročně snížila o 29,5 % na – 94 milionů korun;

  * Zisk z finanční a provozní činnosti dle metodiky ČNB, výkazu zisků a ztrát publikovaného ve čtvrtletní informaci o bance.

  Za první čtvrtletí letošního roku se nám podařilo v meziročním srovnání snížit vykazovanou ztrátu téměř o třetinu a navázat tak na pozitivní trend z předchozích čtvrtletí. Provozní zisk nám vzrostl sedm krát, zatímco naše provozní náklady rostly jen v řádech jednotek procent. Za tímto úspěchem stojí naše dlouhodobá strategie vybudovat univerzální banku, která nabízí inovativní a srozumitelné produkty a služby osobního i firemního bankovnictví,“ komentoval čtvrtletní výsledky banky generální ředitel a předseda představenstva Equa bank, Petr Řehák.

  Equa bank je naší investicí, na jejíž vývoj jsme nesmírně hrdí. Za necelé tři roky na trhu banka prokázala, že je schopna úspěšně přilákat klienty na své vysoce kvalitní služby a moderní produkty. Od počátku jsme věřili v úspěch Equa bank a její výsledky v současnosti překonávají naše očekávání. Banka, její zaměstnanci a výkon managementu nás utvrzuje v odhodlání nadále podporovat a aktivně rozvíjet tuto investici,“ uvedl přední zástupce společnosti Anacap Financial Partners LLP**, Joe Giannamore.

   

  Zdroj: http://www.equabank.cz/o-nas/tiskove-zpravy/equa-bank-snizila-mezirocne-ztratu-o-tretinu-248/


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup
Comments are closed.