• Jak se věnovat řízení a vyhnout se dalekým cestám? Zkuste práci instruktora

  Posted on 30.1.2016 by redakce in Inzerce, Tipy.

  Baví vás řízení a chtěli byste se mu věnovat i v práci? Možností je několik. Můžete si udělat řidičský průkaz skupiny C nebo D, získat profesní průkaz a stát se profesionálním řidičem nákladního vozu nebo autobusu.

  Pokud vás ale odrazuje představa, že byste trávili celé dny nebo i týdny mimo domov, nechcete nést zodpovědnost za cenný náklad ani denně přicházet denně do kontaktu se stovkami mnohdy nepříjemných lidí, existuje další možnost. Řízení se můžete věnovat i v případě, že se rozhodnete pracovat jako instruktor v autoškole.

  Jak získat oprávnění

  Stejně jako pro práci řidiče nepotřebujete mít pro tuto profesi vystudovanou žádnou speciální školu. Stačí mít jen příslušné řidičské oprávnění a předložit kladný výsledek dopravně psychologického vyšetření.

  Pak můžete, v kterémkoliv věku, absolvovat rekvalifikační kurz. Ten zahrnuje základy pedagogiky a rétoriky, výuku dopravní psychologie a potřebné legislativy, kromě toho se tu budoucí instruktoři učí „jak učit“ teoretické a praktické předměty.

  Na konci rekvalifikace získáte průkaz instruktora autoškoly, který vás bude opravňovat k výchově budoucích řidičů. Na rekvalifikační kurz lze přitom získat příspěvek Úřadu práce ČR.

  auto

  Práce, kde uvidíte výsledek

  Co vše vám rekvalifikace na instruktora v autoškole dá? Řízení se budete věnovat denně, takže vaše zaměstnání bude zároveň vaším koníčkem. Zároveň neustále uvidíte výsledky vaší práce – jak se studenti, kteří na začátku mnohdy neznají rozdíl mezi spojkou a plynem, začínají cítit jistě i v ostrém provozu a postupně se zbavují chyb, na které je upozorňujete.

  Pokud jste společenský typ, tak určitě oceníte i to, že budete denně v kontaktu s lidmi. Vaše práce nikdy nebude jednotvárná a nebudete se v ní nudit, protože na studenta za volantem samozřejmě musíte neustále dávat pozor.

  I po rekvalifikaci na jedno konkrétní povolání navíc budete dál flexibilní. Autoškol je v České republice nespočet, takže můžete případně vyzkoušet i jiné prostředí. Instruktorů v autoškole je na českém trhu nedostatek a o uplatnění nebudete mít po absolvování tohoto rekvalifikačního kurzu nouzi.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *